Bezkařské trasy - Starší informace

Aktualizace 19. 02. 2021 - Zvýšení teplot v posledních dnech způsobilo rychlý úbytek sněhu. Vyskytuje se pouze nesouvislá pokrývka, stopy jsou nesjízdné, parkoviště mimo provoz. 
Více na našem facebooku, na spřátelené stránce pocasijesetice.cz a na kamzasnehem.cz.

Aktualizace 12. 02. 2021 - I přes menší množství sněhu jsme dnes odpoledne upravili rolbou okruh: Jistebnice-Cunkov-Ounuz-Libenice-Křivošín-Jistebnice. Bohužel se místy objevuje podklad. Parkoviště připraveny: Libenice, Cunkov, Jistebnice.
Občerstvení Cunkov U Bizona otevřeno středa až neděle 11-18 hod.
Kavárna pod kaštanem Borotín otevřeno sobota 10-20 hod. a neděle 10-17 hod.

Aktualizace 11. 02. 2021 - Dnes proběhla kontrola stavu sněhové pokrývky na běžeckých trasách. Vlivem větru dochází k nerovnoměrnému rozmístění sněhu, některé lokality mají pouze 5 cm sněhu. Po dohodě s rolbařem se pokusíme v pátek dopoledne upravit pouze trasu z Cunkova na Ounuz včetně okruhů. Vzhledem k tomu, že se neočekává další sněžení, zatím neplánujeme další úpravu stop.

Aktualizace 10. 02. 2021 - Prozatím není takové množství sněhu, aby byla možná úprava stop rolbou. Další sněžení očekáváme dnes odpoledne a následně rozhodneme o případné úpravě tras. Budete informováni během

Aktualizace 08. 02. 2021 - Dnes v noci přibylo 10 - 15 cm nového sněhu. Další sněžení je avizováno ve středu. Úprava stop proběhne s největší pravděpodobností během čtvrtečního odpoledne. 

Aktualizace 08. 02. 2021 - Sněhu přibylo cca 10 cm. Bližší info kolem 12 hod.

Aktualizace 05. 02. 2021 - Teploty se drží stále nad 0 °C. Odtávají i poslední zbytky sněhu. Trasy jsou zcela neprůjezdné.

Aktualizace 29. 01. 2021 - Dle aktuální předpovědi počasí očekáváme oteplování v průběhu celého dne. Nový sníh je těžký a mokrý - není možná strojová údržba. Dnes ráno jsme vyzkoušeli úpravu na krátkém úseku, při kterém docházelo k porušení podkladu. Další úprava běžeckých stop bude možná pouze v případě poklesu teplot. Sledujte, prosím, další aktualizace, které zveřejňujeme neprodleně v případě změny situace. 

Aktualizace 27. 01. 2021 - Během úterního dne připadlo cca 10 cm nového sněhu. V průběhu dnešního dne budeme upravovat stopu rolbou:
Libenice - Cunkov - Ounuz - Jistebnice - Křivošín - Libenice
Podle předpovědi počasí očekáváme další sněžení v noci ze čtvrtka na pátek. Další stopy budou upravovány nejdříve během pátečního dne. Vyčkejte prosím na další aktualizaci.

Aktualizace 22. 01. 2021 - Teplota je nad 0° a je slunečno, kvalita stop je proměnlivá. Dnes nebudeme vzhledem k pokračující oblevě upravovat stopy rolbou. Případná úprava stop bude probíhat až po večerním vyhodnocení situace a po předpovědi počasí a to pouze na některých místech. Budeme Vás opět včas informovat.
Včera bylo upraveno traktorem:
Nadějkov - Chyšky - Bezděkov - Busíny - Veletín - Nadějkov
Úsek Busín - Veletín je vhodný i pro bruslení.
Občerstvit se můžete u výdejního okénka: Kavárna pod Kaštanem Borotín, Hospodářský dvůr Starý zámek Borotín, U Bizona Cunkov, Penzion Luis Alenina Lhota

Aktualizace 21. 01. 2021 - během dnešního dne se teplota pohybovala kolem 0°. Sníh byl odpoledne mokrý a slehlý. Stopy jsou projeté běžkaři, místy se objevuje podklad. K úpravě stop rolbou přistoupíme pouze v případě nové sněhové pokrývky. Další aktualizaci zveřejníme v průběhu pátku 22. 01. 2021.

Aktualizace 19. 01. 2021 - V průběhu dnešní noci přibylo cca 10 cm těžkého sněhu. Vzhledem k očekávanému dalšímu sněžení předpokládáme úpravu běžeckých tras nejdříve během čtvrtečního odpoledne. Další aktualizace zveřejníme tento pátek do 10 hodin.

Aktualizace 15. 01. 2021 - Jsou zprovozněna tři parkoviště:
1) centrální parkoviště na křižovatce u Libenic
2) parkoviště u Cunkova - naproti Hospodě U Bizona
3) v Jistebnici - u rybníka Smolík
Parkoviště jsou označena. V centrální části jsou stopy vhodné pro skate.
Trasa je upravená:
1) Libenice - Cunkov - Ounuz - Businy - Jistebnice - Křivošín - Libenice
Nově upravená trasa je:
1) Křivošín (horší podklad) - Orlov - Kostelec - Borotín - Sychrov - Křivošín
2) Jistebnice - Brtec - Božejovice - Jistebnice

Aktualizace 09. 01. 2021 - dnes ráno připadalo 5 cm nového sněhu. Trasy se znovu prozatím upravovat nebudou. Příjezdové komunikace jsou hůře sjízdné. Dbejte opatrnosti. Trasa je vhodná pro bruslení. Foto viz Facebook.

Aktualizace 08. 01. 2021 - Trasa je upravená: Libenice - Cunkov - Ounuz - Businy - Jistebnice - Křivošín - Libenice. Parkoviště jsou upravena: křižovatka u Libenic - centrální parkoviště a Cunkov naproti Hospodě U Bizona. V neděli bude otevřeno okénko v Hospodě u bizona od 11:00 hodin - teplé nápoje a drobné občerstvení.

Aktualizace 08. 01. 2021 - dnes dopoledne budou zprovozněna dvě parkoviště: Centrální parkoviště na křižovatce u Libenic a parkoviště u Cunkova naproti Hospodě U Bizona. Trasa by měla být průjezdná po poledni.

Aktualizace 07. 01. 2021 - Běžkařské stopy budou upravovány rolbou od pátečního rána 8. ledna. Nástup na trasu - parkoviště Libenice - Ounuz, Cunkov - Jistebnice. Aktuallizace informací budeme zveřejňovat průběžně.

© 2022 Společenství obcí Čertovo břemeno
made by webdesign studio EpaX