Běžkařské trasy

Vážení přátelé a milí hosté, dovolte nám, abychom Vás pozvali na území mikroregionu „Společenství obcí Čertovo břemeno“ a jeho okolí. Využít zde můžete značené a pravidelně udržované běžkařské trasy v délce zhruba 85 kilometrů.

Aktuality:

Běžkařské trasy

Vážení návštěvníci, děkujeme za kladné ohlasy na údržbu tras. Správa a aktualizace FB stránek Čertova břemene je zajišťována dobrovolně v našem volném čase. Není v našich silách z kapacitních důvodů odpovídat na dotazy jak na FB, tak po telefonu, 24 hodin denně. Opravdu se snažíme, ale dotazů je mnoho a neustále. Volejte, prosím, jen v naléhavých případech. Sledujte tedy aktualizace na FB a webových stránkách. Všechny podstatné informace jsou pravidelně a s předstihem zveřejňovány.

Aktualizace 19. 02. 2021 - Zvýšení teplot v posledních dnech způsobilo rychlý úbytek sněhu. Vyskytuje se pouze nesouvislá pokrývka, stopy jsou nesjízdné, parkoviště mimo provoz.
Více na našem facebooku, na spřátelené stránce pocasijesetice.cz a na kamzasnehem.cz.

starší aktuality

Aktuální informace o stavu lyžostezek poskytne:

 • Ing. Karel Tůma - tel.: 732 929 924
 • Ing. Antonín Brož - tel.: 724 189 516
 • Zbyněk Sova - mail: zbynek.sova@seznam.cz - tel.: 736 155 225

 

Nezapomínejte prosím na náš účet = 245 192 928/0300, kam můžete posílat své příspěvky na údržbu běžkařských tras, parkovišť a vydávání propagačních materilů. Je to doopravdy drahá záležitost. Přejeme vám nezaváté stopy a příjemně strávené chvíle v našem kraji.

Hlavní zásady úpravy tras a poskytování informací: 

 1. Trasy jsou upravovány pouze na víkend, nikoli v týdnu.
 2. K rozhodnutí o úpravě tras dojde v pátek ráno do 8:00 hodin na základě čtvrteční večerní předpovědi počasí.
 3. Informace o úpravě tras lze poskytovat zájemcům od pátku 9:00 hodin (internet, telefonicky).
 4. Dřívější žádosti o poskytování informací lze zaměřit pouze na popis stávajícího stavu tras nikoli na jejich úpravu před víkendem.

 

Na stránkách http://www.kamzasnehem.cz/bezky/praha/ceska-sibir  najdete informace o aktuálním stavu našich běžkařských tras přímo od běžkařů - můžete se zde navzájem informovat o sjízdnosti tras a doplnit tak naše informace o úpravě stop  - DOPORUČUJEME!!!

Nezapomínejte prosím na náš účet = 245 192 928/0300, kam můžete posílat své příspěvky nejen na běžkařské trasy. Vaše finance budou použity i na všechny další naše turistické trasy - naučné stezky, cyklotrasy, pěší turistické trasy, financování obnovy informačních panelů, aktualizaci propagačních materiálů, apod.

Ideální výchozí místa s možností parkování jsou následující:  

 • centrální parkoviště na křižovatce u Libenic (přímo u silnice č. 120 mezi Borotínem a Sedlcem-Prčicí)
 • parkoviště u Cunkova naproti Hospodě U Bizona
 • parkoviště u celoročního Kempu Javorová Skála za osadou Ounuz
 • možnost parkování na rynku v Borotíně, na náměstí v Jistebnici a Nadějkově, v Chlístově, ve Veletíně u Hospůdky za pecí, v Chyškách u školy a u kulturáku a v Růžené.
 • v Táboře u točny MHD (Otavan)
 • Jestliže pojedete vlakem, tak je nejlépe vystoupit ve Střezimíři či Sudoměřicích u Tábora (žel. trať Praha - Benešov - Tábor - Č. Budějovice) nebo se k trasám přiblížit z nádraží Balkova Lhota či Božejovice (žel. trať Tábor - Písek).

 

POZOR: Nenechávejte ve vašich zaparkovaných vozech cenné věci a dobře si je zabezpečte. Zaznamenali jsme již několik krádeží. Všímejte si prosím podezřelých osob.  

Další informace:

Na všech výchozích místech jsou nainstalovány mapové panely, v terénu jsou osazeny rozcestníky  a byly vytištěny informační letáky, které si níže můžete stáhnout.  

Nezapomínejte prosím na náš účet = 245 192 928/0300, kam můžete posílat své příspěvky. Naším předpokladem je, že letošní údržba bude stát cca 150 tisíc Kč. 

Děkujeme za podporu. 

Rádi bychom poděkovali vám všem spokojeným běžkařům, kteří přispíváte do kasiček či na účet Společenství obcí Čertovo břemeno. Všechny finanční prostředky jsou používány na zkvalitňování turistických tras Greenways Čertovo břemeno v našem kraji. 

MAPU zimních bežkařských tras si můžete stáhnout zde, info o ubytání a občerstvení naleznete v příloze pod textem. V mapách se setkáte se značením plnou čárou - trasy udržované rolbou a trasami značenými přerušovanou čárou - trasy udržované skútrem nebo traktorem. Mapa v tištěné podobě by měla být k dispozici v informačních centrech v Sedlci-Prčici, Voticích, Sedlčanech a Táboře, na radnicích či ve vybraných ubytovacích zařízeních. 

Aktuální informace o stavu tras, sněhových podmínkách, otevíracích dobách hospůdek, problémech na tratích, případnou objektivní kritiku či pochvalu prosím posílejte Zbyňku Sovovi, který aktualizaci těchto stránek provádí - email: Zbynek.sova@seznam.cz, tel.: 736 155 225.

Přijďte si k nám aktivně odpočinout. Přejeme vám příjemný pobyt a nezaváté stopy.

icon pdf Lyžoleták 2020 - Možnosti občerstvení a ubytování icon pdf Lyžoleták 2020 - Mapa
© 2021 Společenství obcí Čertovo břemeno
made by webdesign studio EpaX