Běžkařské trasy

Vážení přátelé a milí hosté, dovolte nám, abychom Vás pozvali na území mikroregionu „Společenství obcí Čertovo břemeno“ a jeho okolí. Využít zde můžete značené a pravidelně udržované běžkařské trasy v délce zhruba 85 kilometrů.

Aktuality:

Bližší informace o protažených trasách:

 • Ing. Antonín Brož - tel.: 724 189 516
 • Zbyněk Sova - mail: Zbynek.sova@seznam.cz - tel.: 736 155 225

 

Nezapomínejte prosím na náš účet = 245 192 928/0300, kam můžete posílat své příspěvky na údržbu běžkařských tras, parkovišť a vydávání propagačních materilů. Je to doopravdy drahá záležitost. Přejeme vám nezaváté stopy a příjemně strávené chvíle v našem kraji.

Hlavní zásady úpravy tras a poskytování informací: 

 1. Trasy jsou upravovány pouze na víkend, nikoli v týdnu.
 2. K rozhodnutí o úpravě tras dojde v pátek ráno do 8:00 hodin na základě čtvrteční večerní předpovědi počasí.
 3. Informace o úpravě tras lze poskytovat zájemcům od pátku 9:00 hodin (internet, telefonicky).
 4. Dřívější žádosti o poskytování informací lze zaměřit pouze na popis stávajícího stavu tras nikoli na jejich úpravu před víkendem.

 

Na stránkách http://www.kamzasnehem.cz/bezky/praha/ceska-sibir  najdete informace o aktuálním stavu našich běžkařských tras přímo od běžkařů - můžete se zde navzájem informovat o sjízdnosti tras a doplnit tak naše informace o úpravě stop  - DOPORUČUJEME!!!

Nezapomínejte prosím na náš účet = 245 192 928/0300, kam můžete posílat své příspěvky nejen na běžkařské trasy. Vaše finance budou použity i na všechny další naše turistické trasy - naučné stezky, cyklotrasy, pěší turistické trasy, financování obnovy informačních panelů, aktualizaci propagačních materiálů, apod.

Ideální výchozí místa s možností parkování jsou následující:  

 • centrální parkoviště na křižovatce u Libenic (přímo u silnice č. 120 mezi Borotínem a Sedlcem-Prčicí)
 • parkoviště u Cunkova naproti Hospodě U Bizona
 • parkoviště u celoročního Kempu Javorová Skála za osadou Ounuz
 • možnost parkování na rynku v Borotíně, na náměstí v Jistebnici a Nadějkově, v Chlístově, ve Veletíně u Hospůdky za pecí, v Chyškách u školy a u kulturáku a v Růžené.
 • v Táboře u točny MHD (Otavan)
 • Jestliže pojedete vlakem, tak je nejlépe vystoupit ve Střezimíři či Sudoměřicích u Tábora (žel. trať Praha - Benešov - Tábor - Č. Budějovice) nebo se k trasám přiblížit z nádraží Balkova Lhota či Božejovice (žel. trať Tábor - Písek).

 

POZOR: Nenechávejte ve vašich zaparkovaných vozech cenné věci a dobře si je zabezpečte. Zaznamenali jsme již několik krádeží. Všímejte si prosím podezřelých osob.  

Další informace:

Na všech výchozích místech jsou nainstalovány mapové panely, v terénu jsou osazeny rozcestníky  a byly vytištěny informační letáky, které si níže můžete stáhnout.  

Nezapomínejte prosím na náš účet = 245 192 928/0300, kam můžete posílat své příspěvky. Naším předpokladem je, že letošní údržba bude stát cca 150 tisíc Kč. 

Děkujeme za podporu. 

Aktuální informace o stavu lyžostezek poskytne: 

 • Zbyněk Sova - email: Zbynek.sova@seznam.cz, tel.: 736 155 225

Děkujeme za vaši podporu zimních běžkařských tras. 

Rádi bychom poděkovali vám všem spokojeným běžkařům, kteří přispíváte do kasiček či na účet Společenství obcí Čertovo břemeno = 245 192 928/0300. Všechny finanční prostředky jsou používány na zkvalitňování turistických tras Greenways Čertovo břemeno v našem kraji. 

MAPU zimních bežkařských tras si můžete stáhnout zde, info o ubytání a občerstvení naleznete v příloze pod textem. V mapách se setkáte se značením plnou čárou - trasy udržované rolbou a trasami značenými přerušovanou čárou - trasy udržované skútrem nebo traktorem. Mapa v tištěné podobě by měla být k dispozici v informačních centrech v Sedlci-Prčici, Voticích, Sedlčanech a Táboře, na radnicích či ve vybraných ubytovacích zařízeních. 

Aktuální informace o stavu tras, sněhových podmínkách, otevíracích dobách hospůdek, problémech na tratích, případnou objektivní kritiku či pochvalu prosím posílejte Zbyňku Sovovi, který aktualizaci těchto stránek provádí - email: Zbynek.sova@seznam.cz, tel.: 736 155 225.

Přijďte si k nám aktivně odpočinout. Přejeme vám příjemný pobyt a nezaváté stopy.

icon pdf Lyžoleták - Mapa běžkařských tras, 3856 kB icon pdf Lyžoleták - Textová část (možnosti občerstvení a ubytování), 646 kB icon jpg Lyžomapa s hospodami, 2250 kB
© 2020 Společenství obcí Čertovo břemeno
made by webdesign studio EpaX